Model only as- Prolog

28. května 2011 v 18:09 | kajulga |  model only as

Konečně jsem se odhodlala dostat k tomu, abych napsala prolog k chystané povídce :) Příběh bude vyprávět patnáctiletá dívka:
Jmenuji se Angelika Wallesová. Bydlím v New Yorku, chodím do prvního ročníku Střední školy Alberta Einsteina. Můj otec pracuje na univerzitě jako učitel, taktéž i má matka. Moje sestra, Emily, je o tři roky mladší než já a navštěvuje stejnou školu.


Mám pár kamarádů a to z počítačového kroužku. Divný, co? Až mě poznáte lépe, pochopíte, proč se nemaluju, nesnáším nakupování, sport mi nic moc neříka a módní časopisy nemůžu už vůbec. Pravý opak mě, školního outsidera, je má sestra. Oblíbená roztleskávačka, uchichotaná, zmalovaná. Má tolik hadrů, že už jich většinu má i u mě ve skříni. Nechápu to...

Můj kamarád Eric, kapitán našeho počítačového kroužku, je zhruba stejný, jako já. Sdílíme sporu odpor k holčičím věcem, ale taky společná tajemství. Ale to největší jsem mu neřekla a zatím to ani nechystám. Jde o to, že se mi celkem líbí.

Jednoho dne se Emily rozhodla vyškemrat si návštěvu slavnostního obchodního centra. A jako host tam měla být její oblíbená modelka Mia G. Rodiče se rozhodly, že jí je přece jen dvanáct, takže potřebuje doprovod. Měli oba ovšem trávit ten den přednáčkami na univerzitě, takže sem musela jít já. Já, ani Emily jsme z toho nadšené moc nebyli. Abych v tom netrčela sama, umluvila jsem Erica, aby šel se mnou. Moc se mu nechtělo, ale když jsem mu řekla, že mu potom ukážu novou pifku v programátorství, řekl, že půjde.V pátek, tedy den D, jsem si oblíkla svou nejlepší mikinu, aby Emily neměla kecy, že jí dělám ostudu. Stejně ale měla kvůli mým volným džínsům a teniskám. Sama se vymódila, jak na módní přehlídku.

Však sem ale netušila, že tento Pátek, tento Den, se mi změní celý život- až do smrti. Až se v sobotu probudím, nebude nic tak jako dřív...
--- pokračování příště---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama